معرفی 7 هتل با طرحهای عجیب در دنیا

حضور در این هتل ها تجاربی جالب را از حضور در قطب گرفته تا خوابیدن در یک غار در اختیار ما قرار خواهد داد. با ما در آرل همراه باشید.

ادامه مطلب ...

طرح نورمن فاستر برای مسیر دوچرخه‌سواری در لندن

گروه معماری و طراحی شهری فاستر و همکاران به تازگی طرحی را برای دوچرخه‌سواری در شهر لندن ارائه دادند که از این طریق هم حجم ترافیک را در این شهر شلوغ و پرجمعیت بکاهند و هم در کاهش آلاینده‌های آزار دهنده در محیط، موثر عمل کنند

ادامه مطلب ...

معماری اسلامی در ترکیب با معماری مدرن در طراحی ترمینال فرودگاه بین المللی مراکش

معماری ترمینال فرودگاه موروکو در مراکش توسط E2A Architecture انجام شد. فرودگاه بین المللی مراکش، فرودگاهی بزرگ و شلوغ است که روزانه پروازهای زیادی به سمت کشورهای اروپایی دارد. شرکت معماری E2A، ترمینالی را برای این فرودگاه طراحی کرد. نکته ی جالب این طرح این است که پنجره های ترمینال با طرح های اسلیمی پوشیده شده است.

ادامه مطلب ...

طراحی و معماری برج مسکونی توسط حسین امانت

از معماران شاید کسی نباشد که نداند برج آزادی اثر حسین امانت است اما بسیاری از معماران دیگر آثار آقای امانت را نمی شناسند در این بخش به معرفی یکی از پروژه های او در کشور آمریکا می پردازیم. طرح مذکور در سال 2016 آماده ی بهره برداری خواهد بود.

ادامه مطلب ...

انتخاب نهایی طرح مورو کسونوکی برای موزه گوگنهایم هلسینکی

برنده قابل پیش بینی مسابقه طراحی موزه گوگنهایم هلسینکی، با ایده -پویایی ترکیب تجربیات معماران مورو کسونوکی در فرانسه- "هنر در شهر"، از میان پنج گروه راه یافته به مرحله نهایی مشخص شد. با حساسیت نسبت به میراث فنلاند و اهمیت شهر هلسینکی، طرح پیشنهادی با تشویق کردن مردم به دنبال کردن هسته فرهنگی جدید که به بقیه بافت شهری متصل است، شکل گرفت. ایده آنها، طرحی را شکل داد که هنر را با جامعه و پذیرش سیر تحول شهری، موزه و نیازهای فناوری متصل کرد.

ادامه مطلب ...