7 نمونه طراحی و معماری جالب خوابگاه دانشجویی

در طراحی پلان خوابگاه دانشجویی باید به ایجاد فضاهایی مانند اتاق خواب و کار، سالن اجتماعات، حیاط و فضای باز، سالن غذاخوری و سرویس بهداشتی و...، بسیار توجه شود.

ادامه مطلب ...

معماری و طراحی اقامتگاه تفریحی در میان درختان در تایلند

معماری و طراحی داخلی اقامتگاه تفریحی Suan Kachamudee، توسط گروه معماری Sicart & Smith Architects انجام شده است. این اقامتگاه در منطقه ی Koh Samui کشور تایلند، در میان انبوه درختان و با منظره ای نفس گیر و فوق العاده رو به دریا قرار گرفته است. مسلما در چنین فضایی، یک طرح معماری خوب بسیار می تواند تاثیر گذار باشد و در کنار زیبایی طبیعی منطقه بسیار چشم نواز باشد.

ادامه مطلب ...

اقامتگاه دختران بی سرپرست در خوانسار برنده جایزه 93معمار

در سال ۱۳۷۰دکتر ملکی زمین پدری اش را که در محله اصیلی قرار گرفته بود، برای ساخت مرکز درمانی اهدا کرد تا خود به امور وکالت بپردازد. پس از گذشت سال ها در سال ۱۳۸۹ کلافه از ساخته نشدن بنا در این زمین، پس از مشورت با گروه طراحی " زاو " زمین را پس گرفت و از آنها خواست که در خصوص نوع کاربری بنای که قرار بود ساخته شود پیشنهادات خود را ارائه دهند.

ادامه مطلب ...

طراح بلندترین برج‌های جهان کیست؟

برج الخلیفه دبی با ارتفاع 828 متر، بلندترین سازه جهان بوده و 227 متر بلندتر از دومین سازه جهان یعنی برج سلطنتی ساعت مکه است.
برج الخلیفه دبی یکی از شاهکارهای معماری جهان است. این برج با ارتفاع 828 متر، بلندترین سازه جهان بوده و 227 متر بلندتر از دومین سازه جهان یعنی برج سلطنتی ساعت مکه است. این برج دو برابر ساختمان امپایر استیت امریکا ارتفاع داشته و ساخت این سازه 163 طبقه‌ای شش سال بطول انجامیده است.

ادامه مطلب ...

تاج محل و نشانه های معماری ایرانی

تاج‌محل از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده ‌است و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا به‌شمار می‌رود.

ادامه مطلب ...