کاشی سقف های شیروانی با قابلیت جذب انرژی

مصالح ساختمانی همیشه تحت تأثیر دگرگونی و تغییرات مدرن می باشند. یکی از ویژگی های مهم مصالح زیبا بودن آن می باشد. با توجه به ذخیره و مصرف بهینه در انرژی های طبیعی و مصنوعی، چنین راه حلی ارائه شده است.

ادامه مطلب ...

معرفی متریال ETFE

ساخت ETFE به سال 1970 بر می گردد که یک نوع ضایعات صنعتی بوده است و برای صنایع هوانوردی به عنوان روکش سیم به خاطر دوام فیزیکی و مقاومت شیمیایی بالاتر نسبت به PTFE استفاده می شده و در صنایع هسته ای هم به عنوان ریسمان به خاطر مقاومت بالا در برابر پرتوهای پرانرژی اتمی مورد استفاده قرار می گرفته است .

ادامه مطلب ...

افزایش 40 برابری مقاومت بتن‌های رنگی با دستاورد محققان ایرانی

محققان کشور با استفاده از نانوذرات و روش کم‌هزینه اقتصادی، بتن مقاومی را عرضه کردند که 40 برابر مقاوم‌تر از سایر بتن‌ها در برابر ضربه است.

آسیه ملک‌زاده، مجری طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا با بیان این که در این پروژه تحقیقاتی اقدام به تولید سیمان و بتن رنگی مقاوم با استفاده از نانو ذرات اکسید آهن و کروم کردیم

ادامه مطلب ...

انقلابی در صنعت ساختارهای بتنی با تیلورکریت

ساخت و ساز بتونی از امپراتوری رم تا کنون، بخش مهمی از اجرای معماری بوده است. بتن در حالت مایع، بسیار نرم و قابل انعطاف است و می تواند به راحتی، در هر فرم قابل تصوری ریخته شود. در تئوری، این خصوصیت، از بتن، متريال ساختمانی بسیار ایده آلی می سازد. در اجرا با این حال، ایجاد اشکال پیچیده از بتن بسیار ناکارآمد و غیرعملی می باشد.

ادامه مطلب ...

آجر ژله ای

لیزا و رابرت هین یک طرح جالب و عجیب را در رابطه با دیوار گرافیکی خود را به نمایش گذاشته اند. معمولاً آجر و ملات ذهنتی مانند ثبات و امنیت را در ما تداعی می کنند. اما این هنرمندان بروکلینی به جای استفاده از آجرهای آماده و مشکل جابجایی آن، متریال دیوار خود را در محل ساخته اند

ادامه مطلب ...